Fall Desserts

Ruduo yra mano mėgstamiausias ir labiausiai užimtas metų laikas… virtuvėje. 😃 Kiekvieną kartą, kai vyras prasuka per turgelį, manęs laukia vis naujas iššūkis. Praeitą savaitę gavau bruknių, spanguolių, obuolių, slyvų. Obuolius sunaudojau savo įprastiems kepiniams – sausainiams su obuolių įdaru bei grietininiam pyragui. O štai su slyvomis ir uogomis paeksperimentavau.

Tikslius receptus sukelsiu į kitą savo tinklaraštį, tik dėl laiko stokos galiu šiek tiek užtrukti. Tebūnie tai bus mažas mano rudeninės virtuvės anonsas. Neabejoju, kad dar teks sugrįžti su, pavyzdžiui, moliūgais.

Pirmas desertas, kurio griebiausi, buvo mini galette su bruknių įdaru. Galette tešlą esu gana šauniai įvaldžiusi, esu šiuos pyragus kepusi su įvairias įdarais. Šį kartą sugalvojau pagaminti daug mažų pyragėlių, kad nereikėtų vieno didelio pjaustyti. Uogas tiesiog sumaišiau su nemažu kiekiu cukraus, vaniliniu cukrumi, šiek tiek cinamono bei krakmolo (kad visas įdaras neišbėgtų).

Spanguoles sugalvojau panaudoti a la Pana cotta desertams. Pakaitintą grietinėlę (su pienu, vanile ir cukrumi) sustingdinau želatina. Kad desertas nebūtų labai saldus, pagelbėjo uogos. Jas paviriau su cukrumi ir trupučiu maltų gvazdikėlių. Manau, kad greta dar labai tiktų kokie amaretti sausainėliai. Būtų itin rudeniška.

Su slyvomis nesumąsčiau nieko mandro. Tiesiog trupininis pyragas. Receptą skolinausi iš kažkokio tinklaraščio, nuorodą būtinai surasiu vėliau. Tešla pasirodė neįprasta, tačiau gavosi ypatingai minkštas, tirpstantis burnoje pyragas. Vienas skanesnių trupiniuočių. Slyvų įdarą gaminau su tarkuota apelsino žievele. Gavosi gana gaivus, aromatingas desertas.  

Šiam kartui tiek. Kaip visada, jei turit kokių pastabų, parašykit man. Ar dar verta daryti tokius anonsus į receptus, kuriuos pateiksiu artimiausiomis savaitėmis?

4 Comments

Leave a Reply