Kambarinė kordilina ir jos persodinimas

Jau ne vienerius metus domiuosi kambariniais augalais. Nesu kažkokia didi žinovė, bet pradedu šį tą išmanyti. 🙂 Visų turimų augalų negalėčiau greitai aprašyti, nes jų turiu, švelniai tariant, nemažai, tačiau kilo mintis įamžinti ir aprašyti kiekvieną, kurį naujai nusiperku, arba persodinu. Arba padauginu, išdaiginu. 🙂 Gal kažkam bus naudinga. Gal įkvėps papuošti namus vienu kitu augalu.

Šį savaitgalį Ermitaže nusipirkau nedidukę kordiliną. Man pasirodė labai dailus augalas. Tikslus mano gėlės pavadinimas – Cordyline Fruticosa Tango. Man atrodo, kad jos užauga į gana didelius aukštus augalus! (Metro ir daugiau) Ypatingai žaviuosi raudono atspalvio lapais.

Mėgsta šviesą, bet ne tiesioginę saulę. Žemę, šiltuoju metų laiku, reikia palaikyti drėgną. Žiemą drėgmę galima sumažinti. Aš ją pasodinau į universalų kambarinių augalų substratą. Bus įdomu pažiūrėti kaip augalas atrodys po vasaros.

Tie, kas žino, jog labai myliu kambarinius augalus, pas mane nuolat konsultuojasi vienokiais, ar kitokiais jų auginimo klausimais. Dažniausias būna – kaip pasirinkti vazoną, į kurį gėlę reikia persodinti?

Atsakymas nuotraukoje apačioje. Žiūrėkite, kad vazonas būtų šiek tiek gilesnis ir šiek tiek platesnis. Per kelis pirštus. 🙂

Nieko tokio, jei sodinsite į didesnį vazoną, tačiau tada kiek sunkiau palaikyti augalui reikalingą drėgmę, o ne viena kambarinė gėlė, tokiu atveju, labiau nori stiebtis į šaknis, o ne į viršų ir lapuotis.

Leave a Reply