Kepiau žagarėlius

Jei stebit mano blogą, tikriausiai, jau galvojat kaip ta mano dieta… Hotdogai, žagarėliai… 😂 Galiu pasakyti, kad viskas tęsiasi po senovei, kalorijos skaičiuojamos.

Praėjusią savaitę išsišnekėjom su treneriu, kad jis labai seniai valgė žagarėlių ir paklausė, ar aš kada nors esu juos gaminus 😂 Tai kaip jums atrodo? Man du kartus sakyt nereikia.

Vienintelio ir nepakartojamo recepto aš neturėjau, o prieš tai dar pasitikslinau kokių žagarėlių treneris norėtų, minkštų, ar trapių, o gal su varške. Sakė, trapių. Į tokius receptus ir dairiausi.

Iš pradžių atsiverčiau savo turimas receptų knygas. Vienoje žagarėliai ir skruzdėlynas buvo gaminami iš tos pačios tešlos. Kitoje receptas drastiškai skyrėsi, visai skirtingi ingredientai. Varčiau varčiau ir niekaip neapsisprendžiau kuria knyga pasitikėt. Sugalvojau patikrinti ir palyginti su receptais, kuriuos rasiu internete.

Pamačiau PUIKIUOSIUS ŽAGARĖLIUS, kurių receptas labiau priminė skruzdėlyno mano knygose. Permečiau akimis komentarus, visi sakė, kad gaunasi tikrai puikūs žagarėliai. Atrodė, kad išeis kaip tik tinkamas kiekis tešlos, todėl būtent šį receptą ir panaudojau:

Apie 180g miltų;
3 nemaži kiaušinių tryniai;
3 kupini šaukštai riebios grietinės;
3 šaukštai cukraus;
Žiupsnelis druskos;

Aš dar įpyliau vanilės ekstrakto.

Aliejus, cukraus pudra.

Eiga labai paprasta. Trynius paplakam su grietine, cukrumi, druska, vanile. Po truputį beriame miltus. Kai tešla pasidaro per tiršta maišyti – minkome. Minkome ir dedame miltų tol, kol tešla nebelimpa prie rankų. Nesuberiam visų miltų iš karto, kad tešla nesigautų kieta. Bus ir žagarėliai kieti, ir neiškočiosit.

Gautą tešlos rutulį iškočiojam į ploną lakštą, kelis kartus jį perlenkiame pusiau ir vėl kočiojame. Kuo plonesnį, kad žagarėliai gautųsi kuo trapesni.

Tada iškočiotą lakštą supjaustome rombais, arba jostelėmis. Jų vidurį įpjauname išilgai ir vieną tešlos puselę, per tą įpjautą tarpelį, perkišame, kad būsimas žagarėlis… atrodytų kaip žagarėlis 😂Tikiuosi, kad mane supratote.

Verdame/kepame gerai įkaitintame aliejuje, kol abi pusės gražiai paruduoja. Pavartome. Perkeliame į lėkštę su popieriniu rankšluosčiu, kad susigertų riebalų perteklius. O prieš tiekiant ir skanaujant – cukraus pudra! 😏

Leave a Reply