Pasiruošimas mamos dienai + receptas

Aš visada sveikinu dvi mamas. Savo krikšto mamą, su kuria esame labai artimos, ir savo MAMĄ mamą 😄. Abi jos labai skirtingos moterys, todėl dažniausiai ir sveikinu jas nevienodai. Įprastom sąlygom gal būčiau labiau apgalvojusi kuo jas pradžiuginti sekmadienį, tačiau šiais metais visos šventės kažkaip ir iš galvos išgaravo. Pries kelias dienas prisiminusi, nusprendžiau, kad parodysiu dėmesį paprastai – iškepsiu ką nors gardaus. Vienai nuvešiu sausainėlių ir butelį prosecco, o kitai prie sausainių pridėsiu paakių serumą, nes žinau, kad alkoholis tikrai nepradžiugintų. 😄

Šiandien popietę praleidau gamindama sausainėlius su varške, pagal seną gerą klasikinį receptą. Pastebėjau, kad paskutiniu metu, jis pasidarė labai populiarus Instagram platformoje, visos tik ir dalinasi savais varškės sausainiais (o gal čia tik aš pastebėjau?) . Aš net nustebau, kad daugumai žmonių tai buvo kažkas naujo ir neatrasto. Tik nesu tikra kam reikėtų atiduoti laurus už tokį jų išpopuliarinimą. Šiaip ar taip, sausainėliai tikrai to verti!

Fantazuokit į valias. Naudokit ne vien cukrų, tačiau ir cinamoną, chia sėklas, ar ką tik sugalvosit. Aš kepiau maždaug per pusę – paprastus ir su aguonomis.

Neseniai pasakojau apie balandį perskaitytą Daphne du Maurier knygą – Mano giminaitė Reičelė. Perskaičius kokią nors knygą, visada patikrinu ar kartais nėra pagal ją pastatyto filmo. Aišku, dažniausiai ekranizacijos būna nuviliančios, bet vistiek bandau 🙂 Pasirodo, kad yra toks filmas My Cousin Rachel (2017m, nors gal yra ir senesnių pastatymų). Įsijungiau jį kaip foną, kad smagiau būtų darbuotis virtuvėje.

Filmas tikrai nesužavėjo. Pasirodė toks tamsus ir niūrus. Visą laiką jautėsi kažkoks slogutis jį bežiūrint. Ir pagrindiniai veikėjai man neperteikė savo dvasios, kaip skaitant knygą. 🙂 Tiesiog.

Sausainių tešlai naudojau:
500g pusriebės varškės;
400g sviesto;
600g miltų;
Nemažą šlakelį vanilės ekstrakto;
Žiupsnį druskos.

Iš pradžių varškę sumaišau su minkštu sviestu, vanile ir druska. Tada sudėjau pusę miltų, vėl išmaišiau. Užbėriau antrą pusę miltų ir jau tada minkiau.

Vientisą tešlą suminkiau į cilindriuką 😄, uždengiau rankšluostėliu ir pastačiau į šaldytuvą kelioms valandoms, kad tešla sutvirtėtų.

Papildomai pasiruošiau dubenėlius su cukrumi. Į vieną iš jų dar įmaišiau aguonų. Cukrų pyliau iš akies, vėliau vistiek galima papildyti. Bet sunaudojau nemažą puoduką, jeigu ką.

Tešlą pjoviau dalimis ir kočiojau lakštus. Realiai, tai kuo plonesnis lakštas, tuo sausainiai gražesni ir skanesni, trapesni. Bet čia jau kiekvieno kantrybės reikalas. Visaip skanu.

Su vyno taure spaudžiau skrituliukus. Iš abiejų pusių juos glaudžiau prie cukraus. Du kartus sulenkiau pusiau. Dėliojau į skardą.

Kepiau 190 laipsnių temperatūroje, kol pradėjo gražiai ruduoti. Patys matote.

Iškepusius dar palikau šiek tiek pravėsti kepimo skardoje, tik vėliau perkėliau į didelį dubenį.

Nu dieviško skonio! Ir šilti, ir šalti. 🙂 Būtinai pasigaminkit. Tešla neįnoringa, produktų nedaug, lengvai minkosi.

Dar papildomą nuotrauką padariau, kur matosi, jog sausainiai dviejų rūšių 😄 Kurie jums geriau atrodo? Mano instagram nubalsavo už paprastus, be aguonų, jeigu neklystu.

Jei netingit, papasakokit kaip jūs sveikinsit/sveikinot savo Mamas. 🌸

Leave a Reply