Pomidorai ir agurkai balkone

Praėjusiais metais jau turėjau nedidelį agurkų derlių.
Pasisėjau agurkų IR pomidorų. Gražiai sudygo. Vėliau daigelius perkėliau į vazonėlius. Manau, kad dėl netinkamos priežiūros jie susirgo miltlige, kurios iki galo taip ir neišgydžiau, bet vistiek buvo smagu sulaukti kelių gražių ir sveikų agurkų. Pomidorai žydėjo silpnai, o vaisių taip ir nedavė. Nors jie savidulkiai, gal vis tik reikėjo pabandyti šepetuko metodą ir lengvai paglostyti žiedelius, kad apsidulkintų 😄 Bet buvo kaip buvo. Jaučiu, kad šiais metais seksis geriau, nes turiu daugiau patirties.

Šį kartą nieko pati nesėjau, mama davė daigelių iš savo šiltnamio. Aš tiesiog persisodinau į didesnius vazoniukus. Šiuo metu, išdidžiai, savo balkone auginu du agurkus ir penkis pomidorus. Pažiūrėsim kas iš to išeis.

Tuoj praeis visa savaitė, o aš jau prisiskaičius visokių patarimų ir rekomendacijų, tai po kelių dienų juos nupurkšiu žaliu sodo muilu. O jau kitą savaitę trešiu organinėm trąšom (mėšliuku, gal pirksiu tą suskystintą).

Kadangi naktys dar šaltokos, mama juos patarė apdengti plėvele/maišeliais. Jai nelabai patiko, kai atsiunčiau nuotrauką, kur daigus buvau uždengus tokiais mažyčiais maišiukais. Išsigando, kad aplaužysiu šakeles. Bet aš labai labai švelniai juos vis aprengdavau. Na, iki kol atsibodo vakarais į žemę smaigstyti maišelius, o rytais vėl viską nurenginėti. Dabar tiesiog vakarais sunešu vazonus į vidų, ryte išnešu ant saulės į balkoną. Skaičiau, kad toks palaipsninis grūdinimas neturėtų pakenkti.

Nekantrauju stebėti visą augimo procesą! Būtinai pasidalinsiu ir su jumis!

Leave a Reply