Saldžiam miegui

Ar kada nors esate susidūrę su jausmu, kai, atrodo, esi be proto pavargęs, nori tik griūti į lovą, o tada atsiguli ir niekaip negali “atsijungti”, nes galvoje nenustoja suktis mintys? 😄

Čia mano dažna problema. Keikiu save tokiais momentais, nes žinau, kad ryte galva bus tuščia kaip puodynė, o kai skaičiuoju kiek liko valandų iki žadintuvo, tai smegenys plyšta nuo visokių idėjų, darbų dėliojimo ir panašiai. Būna taip pikta.

Kad greičiau užmigčiau, išbandžiau įvairiausių priemonių. Pasivaikščiojimų prieš miegą, pagalvės purškaliukų su visokiais eteriniais aliejais. Žinoma, visada išvėdinu miegamąjį. Patalų užvalkalus dažnai keičiu, kad maloniau būtų galvą padėti. 🙂 Turiu įvairiausių arbatų su valerijonu ir dar bala žino kuo (tarp kitko, Celestial Sleepy Time man pati skaniausia).

O išties veiksmingas, iki šiol, buvo tik vienas dalykas – MELATONINAS.

Trumpai tariant – melatoninas yra miego hormonas, kurį mūsų kūnas natūraliai pradeda gaminti temstant. Tablečių pavidalo melatoniną net rekomenduoja gerti stipriai pasikeitus laiko juostoms, kai organizmas nesusigaudo kada diena, kada naktis.

Na ir, žinoma, galima naudoti esant nemigai. Jokių šalutinių poveikių. Tiesiog viena tabletė prieš miegą. Kiek žiūrėjau, tai visur jis parduodamas vienodo stiprumo. O nusipirkau, realiai, pirmą pasitaikiusį iš BIOFITUS, nes… nemačiau jokio skirtumo iš kur pirkti. Man visai patiko jų papildų asortimentas, bet yra vienas žiaurus minusas – kai jau nusipirkau tą melatoniną, tai mano pašto dėžutė kasdien spaminama jų visokiais įkyriais pasiūlymais. 😀

Esmė ta, kad aš ne tik greičiau užmiegu, bet ir ta miego kokybė pasidarė geresnė. Miegas tiesiog netrukdomas ir gilesnis. Atsikeliu daug labiau pailsėjusi.

Kas naktį jo negeriu, nes ne visada ir turiu problemų užmigti, tačiau, kai žinau, kad miego valandos bus trumpos, o kitą dieną reikės daug energijos (kad ir prieš sportą, kai nueinu miegot po vidurnakčio, o keliuos apie šeštą ryto), arba tiesiog galva užimta rūpesčiais, kurie įprastai neleidžia išsimiegoti – melatoninas man visada pagelbėja. Gal čia kažkiek ir psichologija sužaidžia :), tačiau svarbu, jog veikia.

Aš pasidalinau, nes tikiuosi, kad jums mano patirtis bus naudinga.

IKI!

Leave a Reply